Wycieczki do Krakowa - Ankipodróże

Wycieczki do Krakowa

Jeśli szukasz miejsca, które urzeknie Cię od pierwszych chwil, wybierz zwiedzanie Krakowa. Dopasuj czasowo plan wycieczki po Krakowie, wybierając odpowiedni program. Ciesz się nieocenioną pomocą oraz wiedzą przewodnika, który swoimi anegdotami i wiedzą historyczną rzuca zupełnie nowe światło na miejsca, które znasz z książek czy zdjęć.

Wycieczka do Krakowa – zobacz, co oferuje Biuro ANKI PODRÓŻE

Przykładowe programy wycieczek 2-dniowych do Krakowa

Głaz na szczycie Kopca Kościuszki

Głaz na szczycie Kopca Kościuszki

Kraków i Wieliczka

1 dzień: przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem
Zwiedzanie Starego Miasta: Planty, Collegium Maius (zwiedzanie wystawy „Świat zmysłów”), Rynek: Sukiennice z zewnątrz, Kościół Mariacki w środku, ul. Floriańska i Mury Obronne, Teatr Słowackiego z zewnątrz, krótka przerwa, następnie przejście na Wzgórze Wawelskie, zwiedzanie Komnat Reprezentacyjnych i Katedry.
Obiadokolacja, wieczór wolny, nocleg

2 dzień: śniadanie, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli, powrót do Krakowa, obiad, spacer na Kopiec Kościuszki, czas wolny, powrót do domu.

 

 

 

Dziedziniec Zamku Królewskiego

Dziedziniec Zamku Królewskiego

Kraków i Ojcowski Park Narodowy

1 dzień: przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta: Planty, Collegium Maius, potem Rynek: Sukiennice z zewnątrz, Kościół Mariacki w środku, ul. Floriańska i Mury Obronne, Teatr Słowackiego z zewnątrz, krótka przerwa, następnie przejście na Wzgórze Wawelskie, zwiedzanie Komnat Reprezentacyjnych i Katedry.

2 dzień: śniadanie, wyjazd z przewodnikiem do Zamku w Pieskowej Skale, Ojcowa, Jaskini Łokietka, obiad, powrót do domu.

 

Smok Wawelski

Smok Wawelski

Kraków to nie tylko zabytki:

1 dzień: przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, wizyta w Parku Wodnym w Krakowie (zjeżdżalnie, jakuzzi, rollercoaster), 2-godzinny relaks, następnie Kino IMAX: 1-godzinny seans filmowy zrealizowany w technice trójwymiarowej, obiadokolacja i nocleg

2 dzień: śniadanie, spacer Drogą Królewską: Wzgórze Wawelskie (zwiedzanie Katedry, Zamek z zewnątrz), Planty, Pałac Biskupów Krakowskich z „Oknem Papieskim”, Collegium Maius, Rynek Główny (Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki), Brama Floriańska i Mury Obronne, obiad, czas wolny, powrót do domu.

 

 

 

Witraż w Kościele Franciszkanów

Witraż w Kościele Franciszkanów

Kraków i Wadowice czyli szlakiem Jana Pawła II:

1 dzień: przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, spacer po miejscach związanych z Karolem Wojtyłą: Wzgórze Wawelskie (zwiedzanie Katedry), Planty, Pałac Biskupów Krakowskich z „Oknem Papieskim”, Kościół Franciszkanów, Collegium Maius, Kościół św. Anny, Rynek Główny, Brama Floriańska i Mury Obronne, Pl. Matejki i Kościół św. Floriana, obiadokolacja i nocleg

2 dzień: śniadanie, przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, zwiedzanie Sanktuarium i krótki spacer Dróżkami, przejazd do Wadowic, obiad (na deser „kremówka papieska”), zwiedzanie Domu Rodzinnego Jana Pawła II oraz Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, powrót do domu