Nie tylko Paryż - Ankipodróże

Nie tylko Paryż

Paryż

Paryż

1. dzień

Wyjazd z Krakowa ok. 5.00 przejazd przez Niemcy do Strasburga, obiadokolacja i nocleg

2. dzień

Śniadanie, zwiedzanie Strasburga – miasta Gutenberga i Marsylianki: rejs statkiem po rzece Ill przez „Małą Francję” do siedziby Parlamentu Europejskiego, spacer po Starym Mieście i zwiedzanie Katedry Notre Dame (XI-XIVw.), w której brała ślub Maria Leszczyńska z Ludwikiem XV, popołudniu przejazd do hotelu w okolicy Paryża, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień

Po śniadaniu, przejazd do Paryża, zwiedzanie: Panteon, Ogrody Luksemburskie, Sorbona, Katedra Notre Dame, Więzienie Conciergerie, Pont Neuf, przejście na Wyspę św. Ludwika gdzie znajduje się Hotel Lambert i Biblioteka Polska, Centrum Pompidou i Les Halles, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Wersal

Wersal

4. dzień

Po śniadaniu, przejazd do Wersalu, zwiedzanie Pałacu, słynnych ogrodów i wioski Marii Antoniny. Przejazd do współczesnej atrakcji Paryża do dzielnicy La Défense” – największego centrum biznesu i handlu, ze słynnym Wielki Łukiem, przejazd na Plac de l`Étoile, zwiedzanie Łuku Triumfalnego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień

Po śniadaniu cd. zwiedzania Paryża: Plac Bastylii, Cmentarz Père Lachaise, przejazd na Montrmartre do słynnej dzielnicy artystów: Kościół Sacre Coeur, Plac du Tertre, Moulin Rouge, możliwość rejsu statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Paryż

Paryż

6. dzień

Po śniadaniu cd. zwiedzania Paryża: Muzeum Louvre, spacer przez Ogrody Tuileries, plac Vendôme, Kościół Madeleine, Plac de la Concorde, Pola Elizejskie, następnie przez Most Aleksandra do Kościoła Inwalidów, miejsca spoczynku Napoleona Bonaparte, spacer przez Pola Marsowe pod Wieżę Eiffla (możliwość wyjazdu na szczyt). W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski, nocleg w autokarze.

7. dzień

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.